Genel

Kaliteli Oyuncu Koltuğu Nasıl Olmalıdır?

Türkiye’nin oyuncu koltuğu sektöründeki ilk üretici markası olmaktan gurur duyuyoruz. 2016 yılında arge çalışmalarını tamamlamış olan firmamız 2017 yılında seri üretime geçmiştir. Ürettiği oyuncu koltukları ile Türkiye’de bu sektörün açılmasında büyük bir rol oynamış ve kısa sürede sektörün lideri olmuştur.

Uzun süre bilgisayar karşısında kalma sebebiyle oluşan ağrılardan şikayetçi olan, rahat bir sandalye veya koltuğa ihtiyacı olan bir çok bilgisayar kullanıcısı sayesinde websitemize geçtiğimiz ay en çok kaliteli oyuncu koltuğu kelimesi ile giriş yapıldı.
İşini hakkıyla yapan ve kaliteli ürünleri müşterilerine sunan markamız gösterdiği ilgiden dolayı tüm kullanıcılarımıza teşekkür ediyoruz. Yerli üretim ve markalaşma yolumuzda bizlere verdiğiniz bu desteği en güzel şekilde değerlendiriyoruz. Kendi argemizi; tasarımlarımızı ve ürün değerlendirmelerimizi kendimiz yapıyor, yabancı firmaların ürünlerini kopyalamıyoruz. Her şeyden önce taklit olmuyor, kendimiz oluyoruz.
Kendi sağlığınız için kaliteli bir oyuncu koltuğu almanız için dikkat etmeniz gereken en temel etmenleri sizler için sıraladık.

Kaliteli Oyuncu Koltuğu Ergonomik Olmalıdır.

Tasarım, renk ve görüntüden önce yaşam kalitenizi artırması için satın aldığınız oyuncu koltuğu bel, sırt ve boyun destekli olmalıdır. Ergonomik yapıdaki bir koltuğa doğru oturma pozisyonu ile oturduğunuzda ağrılarınız kısa süre içerisinde geçecektir.

Kaliteli Oyuncu Koltuğu Uzun Bir Kullanım Ömrüne Sahiptir.

Her koltuk bir gün yıpranır. Yıpranma süresinin uzamasını sağlayan en temel şey kullanılan sistemin doğru malzemelerle kurgulanmasıdır.

* Ana iskelet sistemi yoğun dansite sünger ve çelik iskelet ile yapılmalı ve tasarıma uygun nefes alabilir pu suni deri ile kaplanmalıdır.
* Mekanizmasında koltuğun yüksekliği, sırt ayarı ve yaslanma sertliği ayarları yapılabilmelidir.
* Amortisörü minimum 4D kalitesinde olmalıdır.
* Koltuk ayaklarının metalden  yapılması gerekir. Böylelikle taşıdığı yük kaç kilo olursa olsun uzun süre kullanılabilir.

Kol Desteği Rahatlığınız İçin Önemli Bir Faktördür.

İnsanların anatomik yapıları birbirinden çok farklıdır. Kişiden kişiye değişen bu farklılık ortak bir sorunu oluşturmaktadır. Sabit olan kol yapısında olan koltuklarda kullanıcılar bir süre sonra iyi bir performans gösteremez böylece kişinin verimliliği düşer. En az 2D harekete sahip kolçakları kullanan bir ürünü tercih etmelisiniz.

Ayarlanabilir Yükseklik Sayesinde Doğru Oturuş Sağlayacaksınız.

Oyuncu koltuklarında ihtiyaç duyulan yükseklik amortisör ayarlanabilir olmalıdır. Ayarlanabilir yükseklik sayesinde ayaklarınız yere paralel bir şekilde yerleştirilmelidir. Sonrasında omuzlarınızı koltuğa yaslamalı ve dik bir şekilde oturmalısınız.

Uzun Ömürlü Tekerlekler Son Sistem Olmalıdır.

Kolay kolay kırılmayan bir tekerlek sistemi kişiye hareket kabiliyeti kazandırılmalıdır. Koltuğun üzerindeki ağırlık ne kadar çok ağır olursa olsun.

Dayanıklı Deri Koltuğa En Uygun Bir Biçimde Döşenmelidir

Oyuncu koltuklarındaki kullanılan deri oyuncuyu rahatsız etmeyecek şekilde iyice gerdirilerek döşenmelidir. Başka bir deyişle döşeme sürecinde pot kalan kısımlar kolay yırtılmaya sebep olur. Dolayısıyla pürüzsüz bir şekilde döşenen oyuncu koltukları kolay kolay yırtılmayacaktır.

Kaliteli bir oyuncu koltuğu istiyorsanız; kolay yıpranan malzemelerden yapılmamış olmasına ve ergonomic olmasına dikkat edebilirsiniz. Oyuncu koltuğunun yapıldığı malzemeleri incelerken; ana iskelet sisteminin yoğun dansite sünger ve çelik iskelet ile yapılmış olmasına önem vermelisiniz. Bunun yanı sıra koltuk ayakları ise metalden olmalıdır. Oyuncu koltuğunun ergonomik ve vücut konforunuza göre ayarlanabilir olmasına da dikkat etmelisiniz.

Bilgisayar başında uzun süre aynı pozisyonda durmak vücudunuzda türlü rahatsızlıklara sebep olabilmektedir. Bu yüzden aldığınız oyuncu koltuğu ergonomik ve bedeninize göre ayarlanabilir olmalıdır.

Oyuncu koltuğunda dayanıklı deri, koltuğa en ugun biçimde gerdirilmiş olarak döşenmmiş olmalıdır. Aksi halde pot kalan kısımlar, hem kolay yırtılabilir hem de oyuncuya rahatsızlık verebilir. Tekerlekler ise hem koltuğun üzerindeki ağırlıktan etkilenmemeli hem de yüksek hareket kabiliyetine sahip olmalı; bunun için en doğru tercih metal koltuk tekerlekleri olacaktır. Bunun dışında koltuğun koltuk desteği, sırt kısmı, oturma kısmı, sırt ve boyun minderi gibi bölümleri ayarlanabilir olmalı; koltuk ihtiyaca göre yatırılabilir ve yükseltilebilir olmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir