Haberler

Kumaş Oyuncu Koltuğu Nedir?

Kumaş Oyuncu Koltuğu

Teknolojinin hızla artması ile çoğumuzun bilgisayar başında geçirdiği süre artmaya başladı. Bilgisayar başında uzun süre harcadığımızdan dolayı bel, sırt ve boyun ağrıları yaşayabiliyoruz. Oyuncu koltukları bu ağrıları en aza indirme konusunda sizlere baya yardım edecektir. Aynı zamanda oyuncu koltuğu tercih ederken sağlam, dayanıklı, uzun ömürlü ve ergonomik tasarımı ile kullanıcılarına memnuniyet sağlayan oyuncu koltukları tercih etmeniz gerekmektedir. Oyuncu koltuklarının çeşitleri vardır. Bu yazımızda sizlere oyuncu koltuğu çeşitlerinden biri olan kumaş oyuncu koltuğu hakkında bilgi vereceğim. Kumaş oyuncu koltuğu nedir? Bu sorunun cevabını vermeden önce oyuncu koltuğu nedir? Bunun hakkında bilgi vereceğim.

Oyuncu Koltuğu Nedir?

Oyuncu koltuğu genellikle profesyonel gamer kişiler tarafından tercih edilir. Ama aynı zamanda da bilgisayar başından iş yapan ve çok vakit geçiren kişilerde oyuncu koltuğunu tercih edebiliyorlar. Oyuncu koltukları oyun oynarken vücut ağrısı yaşamamaları için özel olarak tasarlanan bir oyuncu malzemesi olarak bilinmektedir. Eğer siz de bir oyun tutkunuysanız ya da influencersanız gününüzün çok büyük bir kısmı oyuncu koltuğu üzerinde geçiyor demektir. Bu da sahip olduğunuz koltuğun rahat, ergonomik ve sağlıklı yapıda olması gerektiği anlamına geliyor. Unutmayın ki, her bilgisayar koltuğu ya da çalışma koltuğu oyuncu koltuğu değildir. Örneğin, normal koltuklar günlük aralıksız 4 saate kadar çalışmaya uygun hazırlanırken oyuncu koltukları gerek ergonomisi gerek kalitesi olarak günlük ortalama 15 saat çalışmaya uygun tasarlanmaktadır.

Oyuncu koltukları çalışma koltuklarına kıyasla kullanıcılarına daha fazla özelleştirme ve daha fazla mekanik özellik seçenekleri sunuyor. Bu sebepten dolayı bazı ofis çalışanları da oyuncu koltuğu tercih edebiliyorlar.

Yukarıda bahsettiğimiz gibi oyuncu koltuklarını, diğer koltuk modellerinden ayıran en önemli özelliği sağlamış olduğu rahatlıktır. Kişilerin bu koltuklarda uzun süre oturacakları düşünülerek, en rahat edebilecekleri şekilde tasarlanmıştır. Diğer koltuk türleri kullanım yerlerinin durumuna göre tasarlanmakta ve uzun süre oturmalarda rahatsızlık oluşturabilmektedir.

Suni deri kullanılarak üretilen oyuncu koltukları temizliği oldukça kolay olan ürünlerdir. Lakin oyuncu koltuğu temizlerken kimyasal kullanmamaya özen gösterirseniz koltuğun kullanım ömrüne zarar vermemiş olursunuz. Normal bir bezi sabunlu su yardımı yıkayıp iyice duruladıktan sonra oyuncu koltukları rahat bir şekilde temizlenebilir.

Oyuncu koltuğu modelleri, renk ve tasarım olarak birbirinden güzel ürünlerdir. Oyuncu koltuklarında, krom ayak ve plastik ayak çeşitleri kullanılmaktadır. Koltuk yüzeyi kaplama ürünlerine göre modeller, fileli modeller, suni deri modelleri ve kumaş modelleri olarak farklı üretilmektedir. Bu yazımızın devamında sizlere oyuncu koltukları çeşitlerinden olan kumaş oyuncu koltuğundan bahsedeceğim.

Kumaş Oyuncu Koltuğu Nedir?

Kumaş oyuncu koltuklarının en büyük avantajı terlemeyi minimuma düşürmesidir. Bazı oyuncu koltukları oyuncuyu terlettiği için kullanımı pek tercih edilmez. Bu tip nefes almayan ucuz ve kimyasal bazlı deriler mevcuttur. Oyuncular vakitlerinin çoğunu oyuncu koltuğunda geçirdiklerinden dolayı koltuklar rahat ve kaliteli olmalıdır. Örneğin kumaş oyuncu koltukları, deri oyuncu koltuklarına göre çok olmasa bile %10 ile %15 oranında daha fazla nefes almaktadır.

Kumaş Oyuncu Koltuğu Ped’i Nedir?

Eğer sizin de deri oyuncu koltuğunuz varsa onu kumaş oyuncu koltuğuna çevirmeyi düşünüyorsanız, istediğiniz her zaman çevirebilirsiniz. Bunun için oyuncu koltuğu pedleri mevcuttur. Oyuncu koltuğu pedleri kumaştan yapılmaktadır ve oyuncu koltuklarına giydirilen kılıflara verilen isimdir.

Oyuncu koltuğu pedlerinin giydirilmesi ve çıkartılması çok kolaydır. Çünkü oyuncu koltuğu pedlerinin ucunda kolayca çıkarılması ve takılmasını sağlayacak aparatlar vardır. Oyuncu koltuğu pedini oturma kısmına geçirebilirsiniz. Siz de terleme sorununuzu biraz daha azaltmak istiyor ve deri koltuğun kalitesinden ödün vermek istemiyorsanız kumaş oyuncu koltuğu pedleri sizin çok işinize yarayacaktır. Oyuncu koltuğu pedleri hem daha az maliyetli olacaktır, hem istediğiniz zaman takıp çıkarabilirsiniz hem de sizi başka bir koltuk bakma zahmetinden kurtaracaktır. Deri’nin kalitesi, kumaşın ferahlığı ve bunların ikisinin bir arada oluşu!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir