Genel

Oyuncu Koltuğu Tavsiye (2021)

Oyuncu koltukları tavsiyesi ile alakalı forumlarda ve bloglarda gezip ilk önce bilgi sahibi olabilirsiniz. Bu araştırmayı yapmadan önce özellikle bilmemiz gereken ve kendimizin cevabını vermesi gereken kısım şudur.”Neden oyuncu koltuğuna ihtiyaç duyarız. Her şeyden önce özellikle sağlık kısmına dikkat etmeliyiz çünkü oyuncular ve yayıncılar olmak üzere genellikle vaktimizin büyük bir kısmını bilgisayar başında geçiriyoruz.

Bununla beraber geçirdiğimiz vakit iskelet sistemimizde özellikle bel ve sırt bölgemizi olumsuz şekilde etkileyebiliyor. Yani anlatmak istediğim şu vaktinizin o büyük kısmını bilgisayar başında geçirirken mahallenizde satılan spotçudan alacağınız plastik bir sandalye üzerinde de geçirebilirsiniz kısıtla hareket ederek sabit şekilde kalarak ağrı çekerekte oturabilirsiniz. Öte yandan kaliteli bir oyuncu koltuğu üzerinde yayıla yayıla yeri geldiğinde yatay pozisyonda dahi oturabileceğiniz bir oyuncu koltuğunda da. Bu yüzdendir ki rahat, ergonomik ve ortopedik bir oturma alanı, gaming dünyasında fazlasıyla önemli bir hal alıyor.

BEL DESTEĞİ

İyi bir oyuncu koltuğunun sırt ve bel desteği omurga ve sırt kaslarını destekleyici bir yapıda olmalıdır. Bununla birlikte yüksek arkalığa sahip oyuncu koltukları, sırtın üst kısmına da destek sağlayarak bele binen yükü azaltma özelliğine sahiptir. CALITTE Oyuncu Koltukları tüm ürünlerinde bel desteğine çok fazla önem vermektedir.

KOL DESTEĞİ

Söz konusu çalışma koltuğu ya da bilgisayar koltuğu olduğu zaman kol desteği genelde opsiyonel oluyor; ama oyuncu koltuğu için aynı şey geçerli değil. Dirseklerinize ve ön kollarınıza binen yükü azaltmak, fare tutuşu sırasında destek sağlamak ve sırtı rahatlatmak için satın alacağınız oyuncu koltuğunun kol destekleri olması şart.

MALZEMELER

Her sektörde olduğu gibi oyuncu koltuğu sektöründe de çeşitli malzeme kaliteleri mevcut. Satın almayı planladığınız oyuncu koltuğunun üreticisini ve menşeini iyice araştırmanız ve çevrenizden de birkaç farklı oyuncu koltuğu önerisi almanız şart.

NEDEN CALITTE OYUNCU KOLTUKLARI'NI TERCİH ETMELİYİM?

Yukarıda tarafınıza yansıtılan bilgilerin desteklenmesi açısından şöyle bir örneklendirme verelim.

  • Birinci sınıf malzeme kalitesi.
  • Özgün tasarımlar.
  • Satış sonrası destek.
  • Ergonomik destek.

Başlıca sebepler arasında yukarıdakiler gibi önemli faktörler mevcut.

CALITTE OYUNCU KOLTUĞU SERİLERİ

Titan TT Serisi (3)

Viper VPX Serisi (5)

Samurai SS Serisi (5)

Sporte SRT Serisi (6)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir